Ivan Barkáč

Volám sa Ivan Barkáč, pochádzam z Poltára a videu sa venujem od roku 2002. Najskôr to ale začalo fotografiou, ktorej sa venujem od roku 1984. Postupne sa však táto moja záľuba pretransformovala do videa, v ktorom sa, podľa mňa, dá obsiahnuť viac emócií, ktoré sa ešte dajú zvýrazniť pomocou hudby. V minulosti som točil rôzne druhy akcií, stužkové slávnosti, svadby a podobne, no v súčasnosti sa venujem prevažne už len svadobnému videu.

„Vo videu sa dá obsiahnúť viac emócií, ktoré sa dajú ešte zvýrazniť pomocou hudby“

Ivan Barkáč

Ako svadobný kameraman sa vám snažím byť počas vášho svadobného dňa pomocou, aby váš svadobný deň vyzeral podľa vašich predstáv a preto sa nebránim vašim nápadom, ktoré sa budem snažiť vložiť do videa. Snažím sa byť nablízku a zaznamenať všetko podstatné a zaujímavé, ale takým spôsobom, aby ste o mne nevedeli.

Pri svojej práci používam profesionálnu techniku zameranú na 4k video (fotoaparáty Panasonic GH5 a Sony a6400) a na kvalitný zvuk používam smerový mikrofón a rekordér zoom H2n. Samozrejme samotná technika nie je zárukou  dobrého videa, ale bez nej by dobré video nevzniklo. Pokiaľ je to možné, točím na 2 až 3 kamery pre zachytenie čo najlepších reakcií a emócií. 

Viac videí z mojej tvorby nájdete na mojom Youtube kanály.